وینفرد شفر از ایران نمی‌رود

به گزارش اسکای۳، مدیرعامل باشگاه استقلال گفت: استرس بازی، کیفیت دربی ۸۶ را کاهش داد.

رضا افتخاری پس از برتری یک بر صفر استقلال مقابل پرسپولیس در دربی ۸۶ گفت: فکر می‌کردیم که استقلال در این مسابقه پیروز شود، اما استرس بازی، کیفیت مسابقه را کاهش داد. از دو تیم انتظار داشتیم بازی بهتری ارائه کنند اما استرس حاکم بر بازی، این اجازه را به دو تیم نداد.

وی افزود: سرمربی ما تدبیر کرد و به دنبال کسب سه امتیاز و نباختن بود. او توانست مسابقه را به خوبی مدیریت و پیروزی را از آن خود کند. این پیروزی را به تمام هواداران استقلال تبریک می‌گویم که تیم را حمایت و تحمل کردند.

مدیرعامل باشگاه استقلال در این باره که این تیم با پیروزی در دربی ۸۶ جشن قهرمانی پرسپولیس را لغو کرد، گفت: ما این جشن را برگزار کردیم!

افتخاری در پاسخ به این پرسش که آیا موفق شده با اینفانتینو صحبت کند، خاطرنشان کرد؟ نه. نخواستیم مزاحم او شویم چون داشت مسابقه را تماشا می‌کرد. من در جام جهانی ۲۰۱۶ فوتسال با او ملاقات کردم و او با بازیکنان عکس گرفت. با او جلسه‌ای داشتم و ایران را دوست دارد. اینفانتینو خیلی به تیم ما احترام گذاشت و از سومی تیم ملی فوتسال خیلی خوشحال بود. حضور او در ایران به نفع فوتبال ما خواهد بود. با این حال متأسفانه هواداران رعایت نکردند. آنها یکی دو مشکل ایجاد کردند که اگر نبود، خیلی بهتر بود. این همه تماشاگر از ساعت ۸ صبح آمدند و امیدوارم همیشه شاد از این ورزشگاه خارج شوند.

وی در مورد جدایی یا جذب بازیکنان جدید برای فصل آینده اظهار داشت: به فکر این نیستیم که بازیکنی از تیم ما جدا شود. به فکر تقویت و بهتر کردن تیم هستیم. با شفر صحبت کردم و گفتم بازیکنان ایرانی را که در لیگ ما بازی می‌کنند،‌ تحت نظر داشته باش و به ما معرفی کن تا قبل از پایان قرارداد این بازیکنان با باشگاه فعلی، با آنها مذاکره کنیم. سیاست ما این است که حتی‌الامکان از بازیکنان ایرانی استفاده کنیم و کمتر بازیکن خارجی به کار ببریم. اگر به تازگی بازیکن خارجی جذب کردیم، مجبور بودیم چون فرصت جذب بازیکن ایرانی نداشتیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در پاسخ به این پرسش که آیا شفر در استقلال خواهد ماند و اینکه پیشنهاد الهلال به مربی آلمانی آبی‌پوشان جدی است یا خیر، خاطرنشان کرد: مربیان حرفه‌ای همیشه از این پیشنهادها دارند. با استقبالی که تماشاگران از او داشتند، فکر نمی‌کنم بخواهد از اینجا برود. چون خودش همیشه از ایران و مردم آن تعریف می‌کند. او واقعاً به ما کمک کرد و تیم را از بحران نجات داد. امیدوارم استقلال بهتر از این شود و بتوانیم در لیگ قهرمانان آسیا هم موفق شویم.

افتخاری درخصوص وضعیت لئاندرو پادوانی گفت: او همه ما را نگران کرد. یک روز پس از مسابقه با فولاد، پادو عمل شد و حتی دستش هم تکان نمی‌خورد. شرایط او در روزهای اول شرایط او خوب نبود، اما سپس پزشکان گفتند چون پایش حس پیدا کرده، شرایط بهتری می‌یابد. پادو باید ۳،۲ ماه فیزیوتراپی شود. خدا را شکر همانطور که در فیلم او مشخص بود، دست‌هایش تکان می‌داد. این برای ما مایه امید است و شرایط او روز به روز بهتر می‌شود.

وی درباره مصدومیت بویان بازیکن خارجی استقلال که گفته می‌شود او از ابتدا مصدوم بوده است، تصریح کرد: قبل از این، دو بازیکن خارجی آوردیم که در تست پزشکی رد شدند.

مدیرعامل باشگاه استقلال در این باره که یکی از بازیکنانی که در تست پزشکی استقلال رد شد به سری A ایتالیا رفت، خاطرنشان کرد: ممکن است این اخبار درست نباشد. ممکن است او تنها سه ماه با تیم جدیدش کار کند. یکی از بازیکنانی که آوردیم، اضافه وزن داشت و دیگری از ناحیه زانو مصدوم بود. با این حال بویان در این تست‌ها پذیرفته شد. او در ایفمارک قبول شد و کلینیک پزشکی باشگاه استقلال هم آن را تایید کردند.

افتخاری درباره دلیل مصدومیت بویان اظهار داشت: ابتدا گفتند که از بارفیکس افتاده است، اما از خودش پرسیدم و تحقیق کردم. متوجه شدم شفر در هتل المپیک به بویان گفته روی تردمیل بدود و تمرین کند. او هم روی تردمیل سرعت زیادی داشت که کنترل خود را از دست داد و مُچ پای او آسیب دید. شفر در این مسابقه بنا بر احتیاط به بویان بازی نداد، اما او از بازی بعدی در ترکیب استقلال حاضر خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا پاداشی به اعضای تیم استقلال تعلق می‌گیرد یا خیر، گفت: صد در صد. شب گذشته (چهارشنبه) به بازیکنان پاداش دادیم که این برای پیروزی مقابل الهلال بود. پاداش این مسابقه را هم در دبی به بازیکنان پرداخت می‌کنیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال در پاسخ دوباره به سوالی در مورد اینکه آیا با اینفانتینو صحبت کرده است یا خیر، گفت: من تنها با او سلام علیک کردم. اینفانتینو شناخت خوبی از ایران داشته و دوستان خوبی در فدراسیون فوتبال دارد.