آلونسو : منتظر دیدار برابر بارسلونا هستم

به گزارش اسکای۳، مارکوس آلونسو ، ستاره اسپانیایی آبی های لندن باور دارد دفاع خوب و فرصت طلبی مقابل دروازه بارسلونا، کار آن ها را برای صعود به دور بعد رقابت ها راحت خواهد کرد. آلونسو پیش از بازی با بلوگرانا، در گفتگو با سایت رسمی چلسی گفت:

البته که می خواهیم در سطح اروپایی هم موفق شویم. کل تیم می خواهد در لیگ قهرمانان اروپا به موفقیت برسد. بی صبرانه منتظر بازی فوق العاده برابر بارسلونا هستیم. حالا می دانم بردن جام مهمی مثل لیگ جزیره، چه حس خارق العاده ای دارد و این خواسته‌ام را برای موفقیت بیشتر افزایش داده است.

آلونسو که در این فصل هفت گل به ثمر رسانده است، از دلایل درخشیدنش تحت هدایت کونته می گوید.

خب، به نظرم مربی مان از لحاظ تاکتیکی و دفاعی با ما خوب کار می کند. از بیرون هم می شود این را به وضوح مشاهده کرد که کونته شور و شوق را به تیم می آورد و همین باعث می شود متمرکز مانده و هرچه در توان داریم، به کار گیریم. از طرف دیگر، برای من که سال ها در ایتالیا در این پست بازی کرده بودم، هماهنگی با سبک چلسی راحت بود. البته داشتن هم تیمی های خارق العاده هم بی تاثیر نیست.

اول به عنوان دفاع چپ کارم را شروع کردم و خب باید اعتراف کنم که راحت هم بودم. الان بیشتر در کارهای هجومی شرکت می کنم و این پست بیشتر مناسب من است و دوستش دارم.

بارسلونا؟

می دانیم که طی سال های اخیر، آن ها همواره یکی از بهترین تیم های اروپا بوده اند، اگر نگوییم بهترین. بازی سختی در انتظار ماست. به نظرم باید خوب دفاع کرده و از فرصت ها نهایت استفاده را ببریم. شکست دادن آن ها در یک بازی سخت است، بماند که رفت و برگشت باید به مصاف‌شان برویم. به بهترین روش آماده خواهیم شد تا شان خود را امتحان کنیم. دوست داشتیم بازی برگشت در خانه برگزار می شد، اما مهم نیست. مهم خواهد بود که در خانه نتیجه خوبی کسب کرده و سپس با شانس خوبی، به نیوکمپ برویم. البته پیروزی در نیوکمپ هم کاری است بسی سخت.