زیدان : آسنسیو پیشرفت زیادی خواهد کرد

به گزارش اسکای۳، از چارچوب رقابت های لالیگا اسپانیا، چهارشنبه از ساعت ۲۱:۱۵، رئال مادرید مهمان لگانس خواهد بود. زین الدین زیدان ، سرمربی این تیم در کنفرانس خبری پیش از بازی حاضر شد:

اخیرا ما بازی های خوبی انجام داده ایم و می خواهیم به همین ترتیب ادامه دهیم. هر هفته برای همین آماده می شویم. این هفته هم یک بازی دیگر داریم و به تمرکز و انگیزه نیاز داریم. گاهی شرایط به این بستگی دارد که همه ما چگونه کار می کنیم. تنها مساله بدنی نیست، بلکه فاکتورهای زیادی روی بازی تیم تاثیرگذار هستند. باید برای لیگ قهرمانان آماده باشیم اما لالیگا هم البته خیلی مهم است تا فصل را در بهترین حالت ممکن تمام کنیم. می خواهیم در روند اخیرمان استمرار داشته باشیم زیرا خیلی بهتر شده ایم. نیمه دوم مقابل بتیس عالی بودیم و چنین عملکردی باعث موفقیت ما در این فصل می شود. فردا یک بازی دیگر داریم تا دوباره خودمان را ثابت کنیم.

مودریچ:

او کمی احساس ناراحتی می کند. امروز با تیم تمرین نکرد. برای ما خیلی مهم است که لوکا هر چه زودتر ریکاوری کند. فکر می کنم مثل همیشه مصدومیت خفیفی است. من به تمام کسانی که اینجا کار می کنند، مانند دکترها ایمان دارم.

کریستیانو؟

نمی دانم چند سال است که او هر سال ۶۰ یا ۷۰ بازی انجام می دهد. فکر می کنم ۱۰ سال است. او متوقف نمی شود. برای او و برای تیم بهتر است که گاهی استراحت کند و بازی نکند. بدین ترتیب او شرایط بهتری خواهد داشت. ما صلاح کار همه را میبینیم.

بازی برگشت با پاری سن ژرمن:

تنها به بازی فردا تمرکز کرده ایم. می دانیم سه امتیاز در این بازی وجود دارد که باید کسب کنیم. ما و لگانس تمام تلاشمان را می کنیم.

بیل در بازی ها نگرش خوبی ندارد؟

نه، او همین است. تلاش می کند بهترین عملکرد را داشته باشد. حرف های زیادی در مورد اشخاص زده می شود…اما در نهایت تیم مهم است و هر بازیکن باید نهایت تلاشش را انجام دهد. من این را به بازیکنانم می گویم.

فردا از بی بی سی استفاده می کنید یا ۴-۴-۲؟

مهمترین مساله برای من این است که همه ما برای بازی آماده باشیم. ترکیب و سیستم چیزی است که آن را قبل از بازی آماده می کنم. به تیم حریف و هدفمان در هر بازی بستگی دارد.

بازیکنان مصدوم به بازی با پی اس جی می رسند؟

همیشه اعتماد دارم و مثبت فکر می کنم. امروز سه یا چهار بازیکن از ترکیب ما خارج شده اند. مطمئنا نمی خواهم هیچ بازیکن مصدومی داشته باشم. باید صبر کنیم و ببینیم چه می شود.

چند روز پیش گفتید مربیگری شغل خسته کننده ای است و مربیگری دررئال مادرید بیش از سایر تیم ها انسان را خسته می کند. ادامه حضور شما در رئال مادرید چگونه است؟

درست است که گاهی در پاسخ به این سوال تردیدهایی وجود دارد اما تا زمانی که از این شغل خسته نشوم، ادامه می دهم. من اینجا شرایط خوبی دارم و همیشه می خواهم برای موفقیت بجنگم. در نهایت باید روز به روز پیش رفت. قرارداد طولانی مهم نیست. وقتی روز به روز پیش بروم، باعث می شود قوی باشم. بعد خواهیم دید که چه می شود. من می جنگم تا اینجا باشم و تا ابد اینجا بمانم. آیا می مانم یا خیر؟ البته که پاسخ این سوال دقیقا پس از پایان فصل مشخص می شود. دقیقا در آن زمان مشخص می شود.

شانس بازی برای آسنسیو؟

او بازیکن مهمی است و از کیفیت او به خوبی آگاهیم. مارکو هنوز خیلی جوان است و پیشرفت زیادی خواهد کرد. مانند خیلی دیگر از بازیکنان تیم، برای ما تعیین کننده است.

آیا موقعیت بازی آسنسیو برای شما مانند بنزما و بیل است؟

من همه بازیکنانم را با یک چشم می بینم و فرقی بین آنها نمی گذارم. هر کدام از آنها کیفیت خاص خودشان را دارند. همه آنها مهم هستند.

در حال حاضر خسته هستید یا از مربیگری لذت می برید؟

من از هر روز کارم لذت می برم. فشار های زیادی وجود دارد اما من جوان هستم. ۷۵ یا ۸۰ سالم نیست که بگویم از مربیگری خسته شده ام. من تازه ۴۵ سالم است. هنوز جوان هستم و انگیزه زیادی دارم.

خستگی درونی و شخصی دارید؟

خیلی در این مورد حرف زدم. انتقادها زیاد است و پیام های زیادی دریافت می کنم. شاید سوال هایتان تکراری است یا از موضوع بحث خارج می شویم اما من جوان هستم و اینجا خوشحالم و مدت زیادی نیست که مربی هستم. انگیزه و شوقم هنوز زیاد است. چیزی که دوست دارم این است که روز به روز کار کنم. البته که دوست دارم مدت طولانی اینجا بمانم و برای آن می جنگم.