فهرست بلندبالای آرسنال برای جانشینی آرسن ونگر پس از ۲۱ سال

به گزارش اسکای۳، آرسن ونگر ۲۱ فصل گذشته سرمربیگری در آرسنال را با یک جام قهرمانی یا حضور در جمع چهار تیم صدر جدول لیگ برتر انگلیس و کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا سپری کرده است. اما شکست سه بر صفر آرسنال مقابل منچسترسیتی در فینال جام اتحادیه باشگاههای انگلیس و اینکه باشگاه شانسی در لیگ برتر انگلیس ندارد، نگرانی هایی را در میان مسئولان باشگاه ایجاد کرده است.
آرسنال در حال حاضر در رده ششم جدول لیگ برتر انگلیس قرار دارد. آرسنال احتمالا می تواند با قهرمانی در لیگ اروپا سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را هم کسب کند.
آرسنال دومین فصل متوالی فرصت بازی در لیگ قهرمانان اروپا را از دست داد، این شرایط به ویژه بعد از جذب بازیکنان گرانقیمت، جایگاه ونگر را زیر ذره بین قرار داده و او را تحت فشار قرار داده است.
باشگاه تمام جنبه ها را بررسی می کند و همه گزینه ها را درنظر دارد.
استن کروئنکه سهامدار اصلی باشگاه که همیشه حامی ونگر بوده است، راه را برای رفتن ونگر هموار کرده است.
با این حال آرسنال در میانه فصل و در حالی که هنوز بازیهای زیادی باقی مانده، در مورد ونگر تصمیم نمی گیرد. عملکرد تیم در پایان فصل تاثیر مهمی بر این تصمیم گیری خواهد داشت.
ونگر عقیده راسخ دارد که آرسنال می تواند برای حضور در بین چهار تیم صدر جدول تلاش کند، هر چند فاصله آرسنال با تیم چهارم جدول ۱۰ امتیازی است و آمادگی آنها در بین شش تیم صدر جدول در بدترین شرایط است. ونگر همیشه تاکید کرده است که قصد دارد تا پایان قرارداد خود در باشگاه بماند. با این حال هیچ کس نمی خواهند ماجرای فصل گذشته که تردید در مورد آینده ونگر به عملکرد تیم آسیب زد، تکرار شود.
باشگاه به طور مداوم گزینه های سرمربیگری تیم را مورد ارزیابی قرار می دهد. عملکرد یاردیم که با موناکو قهرمان لیگ فرانسه شد و به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد، مسئولان باشگاه را تحت تاثیر قرار داده است.
تیم او سه سال پیش شاگردان ونگر را از لیگ قهرمانان اروپا حذف کرد. با این حال قرارداد او با موناکو تا سال ۲۰۲۰ است و باشگاه مصمم به ادامه همکاری با اوست.
میکل آرتتا دستیار پپ گواردیولا سرمربی منچسترسیتی است. او هیچ تجربه سرمربیگری ندارد و انتصاب او یک قمار است. او پنج سال در این تیم بازی کرده و دو سال هم کاپیتان تیم بوده است.
این گمان وجود دارد که تجربه و شیوه کار برندان راجرز سرمربی سلتیک هم برای آرسنال مناسب است. با این حال انتصاب او در دورانی که باشگاه خواهان متحد کردن هواداران است، اقدام حساسی است.
تیری آنری که رکورد گلزنی باشگاه را در اختیار دارد، اعلام کرده است که علاقه مند به عهده گرفتن این مسئولیت رویایی است. او در سمت دستیاری روبرتو مارتینز سرمربی تیم ملی بلژیک تجربه مربیگری کسب کرده است. آنری محبوبیت زیادی در بین هواداران دارد.
یواخیم لو سرمربی تیم ملی آلمان و فاتح جام جهانی ۲۰۱۴، پائولو فونسکا سرمربی شاختار دونتسک اوکراین نیز جزو گزینه های مدنظر توپچی های لندن هستند.
کارلو آنچلوتی هم که در حال حاضر مسئولیتی ندارد، علاقه مند هدایت آرسنال است. اما باشگاه احتمالا مربی جوانتری را مدنظر دارد.
آرسنال علاوه بر این مشکل، در سال جاری میلادی با تصمیم های بزرگی در نقل و انتقال بازیکنان روبرو خواهد شد. قرارداد جک ویلشر تابستان به پایان می رسد. آرون رمزی هنوز قرارداد خود را که در سال ۲۰۱۹ به پایان می رسد، تمدید نکرده است. هکتور بیرین هم تابستان گذشته می خواست به بارسلونا بازگردد.