ژاوی: اینکه رونالدو بهتر از رئال است ناعادلانه است

به گزارش اسکای۳، ژاوی هافبک سابق بارسلونا که پیش از این دیدار پیش بینی کرده بود که پی اس جی شانس بیشتری برای کسب پیروزی دارد، پس از پیروزی ۳-۱ رئال مادرید، صحبت‌های جالبی درباره این دیدار مطرح کرد.

ژاوی گفت:

” مادرید حتما یک چیزی دارد. مقابل آنها نباید موقعیتی از دست داد، در غیر این صورت آنها شما را تنبیه می‌کنند ولی بدترین چیز این است که آنها بدون هیچ چیز به حریف ضربه می‌زنند. یک ضد حمله برای گل زدن آنها کافی بود… لعنتی! به نظرم همه فکر می‌کنند شکست پاری سن ژرمن با این اختلاف ناعادلانه بود و بازی یا باید ۱-۱، یا ۲-۲ یا ۲-۱ به نفع پی اس جی به پایان می‌رسید. توضیحش دشوار است، رئال بازی نکرد و پیروز شد.

بازی را از طریق یک شبکه اسپانیایی دیدم که والدانو کارشناس آن بود و او یک حرف خیلی صحیح زد. در این دیدار، فازهای مختلفی وجود داشت که خیلی با هم فرق داشت و در دقایقی بازی کاملا در اختیار پی اس جی بود. در این مدت پاریسی ها باید به گل می‌رسیدند.

آیا رئال نسبت به پاری سن ژرمن برتری داشت؟ به نظر من نه ولی برای انها مهم نیست که برتر هستند یا نه، اینکه بر بازی مسلط هستند یا نه. فلسفه آنها این است که پیروز شوند. به همین علت است که بازی کردن مقابل رئال در برنابئو بسیار دشوار است.”

روزنامه‌های اسپانیا به تمجید از رونالدو پرداخته اند و او را بازیکن بهتری نسبت به نیمار دانسته اند و ژاوی در این رابطه گفت:

” آنها گفته اند که کریستیانو بازیکن بهتری نسبت به نیمار است. نه این ناعادلانه است. رونالدو در این دیدار چه کار کرد؟ او یک پنالتی زد و یک گل با زانو. ولی نیمار چندین موقعیت خطرناک روی گل رئال ایجاد کرد و همینطور ضد حملاتی نیز ترتیب داد.”