کریستیانو رونالدو افت کرده؟ پاسخ آمار منفی است!

به گزارش اسکای۳، عملکرد رونالدو در هفته های اخیر باعث افزایش امیدواری هوادارانرئال مادرید به ادامه فصل و تکرار روزهای شیرین فصول قبل در لیگ قهرمانان شده است اما آمار موید است آن است که بر خلاف اخبار، این ستاره پرتغالی اصلا دچار افت نشده است.

با هت تریک دیشب برابر سوسیداد، رونالدو تا به حال در فصل جاری ۲۳ گل شامل ۱۱ گل در لالیگا، ۹ گل در لیگ قهرمانان، ۲ گل در جام باشگاه های جهان و یکی در سوپرکاپ اسپانیا برابر بارسلوناشده است.

با گلی که فصل قبل رونالدو در تاریخ ۱۱ فوریه وارد دروازه اوساسونا کرد، او دقیقا تا همین مقطع ۲۱ گل (۲ گل کمتر از آمار فعلی) شامل ۱۴ گل در لالیگا، ۲ گل در لیگ قهرمانان، یکی در کوپا دل ری، و ۴ گل در جام باشگاه های جهان زده بود. رونالدو فصل گذشته با ۴۲ گل به کار خود پایان داد.

شاید شرایط نامساعد کهکشانی ها باعث شده که تصور افت رونالدو تقویت شود. هل دادن داور در فینال سوپرجام اسپانیا به این معنی بود که رونالدو باید تا ۲۰ سپتامبر منتظر رسیدن اولین حضور خود در لالیگا بماند. رونالدو در لیگ روند آرامی داشت و تا پایان ماه نوامبر تنها ۲ بار گلزنی کرد اما با این حال، در مرحله گروهی لیگ قهرمانان، ستاره پرتغالی موفق به زدن ۹ گل شد.

البته رونالدوی ۳۳ ساله در فصل قبل تا اینجا برای زدن ۲۱ گل ۱۰۸ شوت به دروازه رقبا زده بود اما امسال برای به ثمر رساندن ۲۳ گل تا امروز، ۱۳۳ بار دروازه حریفان را هدف گرفته است.