انتقاد حسن روشن از ادبیات کی روش

به گزارش اسکای۳، حسن روشن روز جمعه درخصوص دیدار سه شنبه یکم اسفند ماه استقلال و الهلال عربستان در هفته دوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، گفت: بازی بسیار سختی در کشور ثالث پیش روی آبی پوشان است و برخلاف آنچه تصور می شود استقلال در این بازی هم میهمان است و به طور قطع شاهد حضور زیاد هواداران الهلال در ورزشگاه عمان خواهیم بود.
وی با انتقاد از شیوه بازی هفته گذشته استقلال مقابل الریان قطر که به نتیجه تساوی ۲ بر ۲ انجامید، ادامه داد: پیش از شروع مسابقات لیگ قهرمانان، شفر در تمامی صحبت های خود اعلام کرده بود برای برد مقابل تمامی تیم ها به میدان خواهد رفت اما دیدیم که در دیدار مقابل الریان اصلا اینگونه نبود و شفر از کسب نتیجه تساوی هم بسیار خوشحال بود.
پیشکسوت باشگاه استقلال تهران،گفت: تساوی در دیدار مقابل الریان اصلا به خاطر مسایل فنی نبود و اگر این یک امتیاز هم بدست آمد تنها به خاطر استعداد های فردی بازیکنان ایرانی بود. با وضعیتی که در دیدار مقابل الریان مشاهده کردم فکر می کنم این تیم شانس زیادی برای صعود از گروه خود نداشته باشد.
روشن اظهار کرد: نقطه مثبت تیم شفر چیدمان ترکیب وی است که معتقدم از بازیکنان به شکل درستی استفاده می کند اما می تواند با تغییر تاکتیک شرایط را بهبود بخشد.
وی با انتقاد از مسئولان فدراسیون فوتبال، تصریح کرد: تیم های باشگاهی ما در نهایت به مراحل پایانی لیگ قهرمانان آسیا نخواهند رسید اما ای کاش مسئولان فدراسیون فوتبال تاکید می کردند که در کشور ثالث حاضر به مسابقه با حریفان عربستانی نیستند و با اتخاذ این تصمیم برای نمایندگان فوتبال کشورمان احترام قایل می شدند.
بازیکن اسبق تیم ملی با انتقاد از اظهارات کی روش درخصوص علی کریمی، گفت: علی کریمی یکی از نوابغ تاریخ فوتبال آسیا است و برای فدراسیون فوتبال متاسفم که به یک خارجی اجازه می دهند درخصوص اسطوره کشورشان اینگونه اظهار نظر کند.
وی افزود: کی روش دوباره بیشتر از حد خودش اظهار نظر کرده و به پیشکسوتان فوتبال کشور توهین کرده است، ای کاش مسئولان فدراسیون فوتبال کمی به خود بیایند. این مربی حقوق بگیر فوتبال کشور ما است و اجازه ندارد درخصوص پیشکسوتانی که از جان خود برای این فوتبال مایه گذاشتند اینگونه با استفاده از عبارت های توهین آمیز اظهار نظر کند.
روشن تاکید کرد: کی روش با این رفتار ها بیش از هر کسی به خودش آسیب می زند. نمی دانم مسئولان فدراسیون فوتبال چرا فکر می کنند صعود به جام جهانی اتفاق مهمی بوده درحالی که این تیم بدون مربی هم به جام جهانی می رفت.
این پیشکسوت فوتبال کشور با بیان اینکه کی روش چیز زیادی به فوتبال ایران اضافه نکرده است،گفت: سرمربی پرتغالی تیم ملی حتی حاضر نشد یک مربی ایرانی را در کنار خود داشته باشد و دلیلی برای حمایت بیش از حد از این مربی از سوی فدراسیون نمی بینم.