بازیکنان تیم پرسپولیس: برای ماندن شرط داریم

به گزارش اسکای۳، با این حال، حمیدرضا گرشاسبی سرپرست باشگاه پرسپولیس می‌گوید هیچ لیستی به دستش نرسیده و هنوز برانکو بازیکنانی که برای فصل آینده می‌خواهد را اعلام نکرده است. البته فراموش نکنید که برانکو نیز بارها گفته با توجه به محرومیتپرسپولیس در نقل و انتقالات تابستانی، نباید اجازه بدهیم حتی یک نفر از این تیم جدا شود و این یعنی همه بازیکنان ماندنی هستند.

نگاه فرگوسن و اتفاقات پرسپولیس
سرالکس فرگوسن سرمربی جاودانه و تاریخ‌ساز باشگاه منچستر‌یونایتد در یکی از مصاحبه‌هایش گفته بود:

«فوتبال شباهت‌های زیادی به سینما دارد. برای آنکه یک بازیکن برای همیشه در ذهن‌ها بماند، حتماً باید عضو یک گروه بزرگ و سرشناس باشد و برای سال‌ها در آن گروه بماند. فوتبال رازهای ساده‌ای دارد که این هم یکی از همان رازهاست.»

درست در روزهایی که پرسپولیس نتایج جذابی می‌گیرد، موضوع تمدید قرارداد یا عدم تمدید قرارداد بازیکنان پرسپولیس حالا به یک ماجرای پیچیده بدل شده است. ما در این ماجرا با سه ضلع یک مثلث طرف هستیم‌‌؛ برانکو ایوانکوویچ که می‌گوید همه بازیکنان را برای فصل آینده می‌خواهد، باشگاه که هنوز مذاکرات را آغاز نکرده و بالاخره بازیکنان که اعتقاد دارند باید شرایط تغییر کند تا آنها راضی به تمدید قرارداد شوند.

بیم و امیدها برای ماندن و رفتن
برانکو اصرار دارد همه بازیکنانش را در تیم حفظ کند اما در مورد ۳، ۴ نفر گفته می‌شود پیشنهادات خوبی دارند و از پرسپولیس می‌روند که در صورت رقم خوردن این اتفاق، برانکو با مشکل بزرگی مواجه خواهد شد چون از یک سو، ستاره‌هایش را از دست می‌دهد و از طرف دیگر، به خاطر محرومیت از طرف فیفا، نمی‌تواند بازیکن جدیدی را جذب کند. حمیدرضا گرشاسبی سرپرست باشگاه پرسپولیسدر مورد بی‌تفاوتی بازیکنان نسبت به پیشنهاد تمدید قرارداد گفت:

«بازیکنان باید از خدای‌شان باشد در پرسپولیس بمانند و به فوتبال‌شان ادامه بدهند. کجا بروند بهتر از پرسپولیس؟ امیدواریم آنها زودتر تصمیم بگیرند و پیشنهادات ما را بپذیرند.»

در ادامه این بحث، حسین ماهینی یکی از کاپیتان‌های پرسپولیس اما گفت:

«همه دوست دارند در تیم بمانند چون تیم‌مان بسیار خوب است و باید حداقل تا ۳، ۴ سال آینده در کنار هم بازی کنیم. البته بچه‌ها هم یکسری شرایط دارند که آنها هم به حق است.»

ابهامات، معماها و اشکالات
چند معمای بزرگ در این میان وجود دارد‌‌؛ بازیکنانی مثل محسن مسلمان، احسان علوان‌‌زاده و… که یا از ترکیب دور افتاده‌اند و یا نتوانستند انتظارات برانکو را برآورده کنند، باز هم در لیست می‌مانند؟ بازیکنانی مثل سیامک نعمتی و شایان مصلح که هم با باشگاه قرارداد دارند و هم با پیشنهادات خوب از باشگاه‌های دیگر مواجه شده‌اند، می‌مانند؟ آیا باشگاه به دنبال تمدید قرارداد با بوژیدار رادوشوویچ است؟ وحید امیری، گادوین منشا، علی علیپور، صادق محرمی، محمد انصاری و… که پیشنهادات خارجی دارند و می‌توانند لژیونر شوند، چه شرایطی خواهند داشت؟ اشکال کار کجاست که برانکو می‌گوید لیست را داده‌ام اما گرشاسبی جواب می‌دهد لیستی به دستش نرسیده است؟ آیا اینها، نشانه‌ای بر شروع یک دعوا یا یک جنجال دوباره است؟

بحث با بازیکنان
چرا نباید بازیکنی در پرسپولیس بماند؟ شما به عنوان یک هوادار فوتبال، یک طرفدار پرسپولیس، یک تماشاگر عادی به این سؤال پاسخ بدهید؛ یک بازیکن دیگر چه چیزی می‌خواهد؟ قرارداد یک میلیارد تومانی به علاوه آپشن‌های متعدد، بازی در یک تیم فوق‌‌‌العاده، همکاری با مربی آرام و مطمئنی مثل برانکو که همیشه برای موفقیت می‌جنگد و به بالا رفتن کیفیت بازیکنان کمک می‌کند، همیشه ماندن در رسانه‌ها، توجه بیش از اندازه مردم به تیم و… واقعاً چه فاکتوری می‌تواند باعث جدایی بازیکنان از پرسپولیس شود؟ به قول گرشاسبی، بازیکنان باید از خدای‌شان باشد در این تیم بمانند و به کارشان ادامه دهند. پرسپولیس در طول ۱۵ سال تنها ۲ قهرمانی به دست‌ آورد اما در طول ۱۱ ماه می‌تواند صاحب دو قهرمانی (در لیگ شانزدهم و به احتمال قوی لیگ هفدهم) شود. بحث تمدید قراردادها در ماه‌هایی که پرسپولیس چپ و راست برنده بازی‌هایش می‌شود و امتیازات طلایی می‌گیرد، می‌تواند به یک بحران واقعی برای تیم بدل شود مگر اینکه گرشاسبی آستین‌ها را بالا زده و برای حل مشکل از حالا وارد عمل شود.