برنامه پرفشار استقلال تا پایان سال

به گزارش اسکای۳، در قرارداد شفر آمده چنانچه در جام حذفی قهرمان شود یا در لیگ به سهمیه آسیا برسد، قراردادش برای فصل آینده تمدید خواهد شد.

در این توافقنامه با  شفر اما هیچ اشاره‌ای به نتایج استقلال در لیگ قهرمانان آسیا نشده و این طور به نظر می‌رسد که ملاک مدیران استقلال بازی‌های آسیایی نیست درحالی که رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا باید در ارزیابی دقیق مرد آلمانی برای ادامه کار در استقلال اولویت باشد تا بازی‌هایی که استقلال در جام حذفی با تیم‌های لیگ یکی تجربه کرده است. در واقع اگر مدیران باشگاه استقلال می‌خواهند تصمیم آینده نگرانه‌تری برای استقلال بگیرند نتایج بازی‌های آسیایی را هم در ارزیابی شفر ملاک قرار دهند تا به جمع‌‌بندی معقول تری برسند.

استقلال بعد از بازی با سپیدرود با بازی‌های آسان خداحافظی می‌کند و تا قبل از پایان سال ۱۳۹۶خورشیدی پی در پی مقابل رقبایی قرار می‌گیرد که از لحاظ فنی در جایگاه متوسطی قرار ندارند و جزو تیم‌های ممتاز لیگ داخلی و آسیا محسوب می‌شوند.

استقلال  شفر بعد از بازی با سپیدرود به مصاف الریان خواهد رفت. تیمی که در رقابت‌های غرب آسیا همواره مدعی بوده و جزو تیم‌های متمول آسیا محسوب می‌شود.
یک هفته بعد از این بازی استقلال باید در عمان رخ در رخ الهلال قرار بگیرد. تیمی که آوازه‌اش در قاره آسیا بر هیچ کس پوشیده نیست و فصل پیش تا فینال این رقابت‌ها هم بالا رفته بود. الهلال در زمره تیم‌هایی است که استقلال بارها با آن پیکار کرده و حتی سابقه پیروزی مقابل آنها در ریاض را هم در کارنامه دارد اما اوضاع فنی آبی پوشان شهر ریاض در قیاس با گذشته متفاوت است و استقلال هم دیگر آن تیمی نیست که با انبوهی از ستاره‌ها در ریاض مقابل این تیم به پیروزی برسد. بعد از بازی با الهلال طبق قرعه‌ای که نصیب استقلال شده باید در اهواز رخ در رخ فولاد قرار بگیرد.

این بازی در تاریخ ۵ اسفند ماه برگزار می‌شود. یعنی بعد از ۲۴ بهمن و یکم اسفند ماه که استقلال مقابل الریان و الهلال قرار می‌گیرد. در واقع می‌شود این طور به ۳ بازی آینده استقلال نگریست که آبی‌ها رنگ بازی در تهران را به خود نخواهند دید و باید پی درپی بیرون خانه مقابل رقبای شان بازی کنند. البته استقلال این شانس را دارد که بعد ازبازی با فولاد خوزستان در اهواز و گذراندن ۳ بازی پی در پی بیرون خانه، درخانه بازی کند اما این بازی هم برای استقلال دشوار خواهد بود و طبق برنامه، آبی‌های پایتخت باید در تاریخ دهم اسفند ماه شهرآورد را تجربه کنند و مقابل رقیب سنتی خود قرار بگیرند.
بعد از پشت سرگذاشتن دو بازی داخلی با فولاد و پرسپولیس دوباره استقلال به پیکار با تیم‌های آسیایی خواهد رفت. در برنامه‌ای که برای استقلال نوشته شده تقابل با العین را در تاریخ‌های ۱۵ اسفند و ۲۱ اسفند می‌بینیم.

دیدارهایی که برای استقلال حس نوستالژیک بسیار تلخی به همراه دارد. نام العین که می‌آید آبی‌ها به یاد آن شکست ۶ بر یک می‌افتند که در مرحله حذفی دوره قبل رقم خورد و استقلال به اسفبارترین شکل ممکن از این بازی‌ها کنار رفت.

استقلال اما این بار در مرحله گروهی با العین بازی خواهد داشت و احتمالا استرس‌های ناشی از حذف بر اردوی این تیم سایه نمی‌اندازد. البته این وضعیت وابسته به نتایجی است که در بازی با الریان والهلال رقم می‌خورد.
به واقع اگر استقلال در این بازی‌ها نتایج امیدوارکننده‌ای به دست آورد، در بازی با العین با امیدواری بیشتری گام به میدان خواهد گذاشت اما اگر نتایج این دو بازی طور دیگری باشد، در مصاف با العین امارات نیز از جنبه‌های روحی تیم دچار مشکل خواهد شد. بخصوص اینکه استقلال ابتدا باید در امارات مقابل العین قرار بگیرد و بعد در تهران میزبان این تیم است.
برنامه ریزی این فصل لیگ قهرمانان آسیا به گونه‌ای است که استقلال ۳ بازی ابتدایی را بیرون خانه انجام می‌دهد و در بازی چهارم میزبان العین خواهد بود. این وضعیت هم برای استقلال فرصت است و هم تهدید.

ازجمله فرصت‌هایی که نصیب استقلال می‌شود این است که اولا حد و اندازه‌های سرمربی آلمانی و بازیکنان فعلی را به خوبی رصد کند و هم اینکه از فرصت به گزارش وکیل ملت، بازی در خانه حریفان نهایت بهره را ببرد تا اقبال صعود از مرحله گروهی را از دست ندهد.

فشردگی بازی‌های این فصل گرچه چالش آفرین است و سابقه نداشته که کنفدراسیون فوتبال آسیا تا قبل ازعید نوروز نماینده‌های ایران را چهار بار مقابل تیم‌های آسیایی قرار دهد اما به جهت آنکه با بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه تداخلی ایجاد نشود، تصمیم گرفته شده بازی‌ها به سرعت انجام بگیرد تا بازیکنان ملی بتوانند در اردوهای خود شرکت کنند.

برنامه بازی‌های استقلال تا پایان سال ۱۳۹۶
۲۵ بهمن
الریان- استقلال
۱ اسفند
استقلال- الهلال (این بازی در عمان برگزار می‌شود)
۵ اسفند
فولاد- استقلال
۱۰ اسفند
استقلال- پرسپولیس
۱۵ اسفند
العین امارات- استقلال
۲۱ اسفند
استقلال- العین