فنونی زاده: لجاجت برانکو منجر به باخت پرسپولیس شد

به گزارش اسکای۳، مرتضی فنونی زاده درباره شکست پرسپولیس برابر استقلال در دربی ۸۶اظهار کرد: بازیکنان شایسته در ترکیب اصلی پرسپولیس در این بازی حضور نداشتند و لجاجتبرانکو در استفاده نکردن از مسلمان و نعمتی باعث شد که پرسپولیس برابر رقیب دیرینه خود شکست بخورد.

او ادامه داد: منشا بازیکن حرفه ای است  اما در دربی حساس و مهم از ابتدا در ترکیب پرسپولیس قرار نگرفت. نعمتی هم جزء بازیکنان شاخص پرسپولیس است اما این بازیکن به علت لجبازی برانکو برابر استقلال بازی نکرد.

برانکو با مسلمان لجبازی می کند

فنونی زاده درباره غیبت مسلمان در دربی ۸۶ بیان کرد: برانکو با مسلمان لجبازی می کند و او را در ترکیب اصلی قرار نمی دهد. سرمربی پرسپولیس  هر سال بازیکنانی که نزد هواداران محبوب هستند را کنار می گذارد، جدایی رامین رضائیان نمونه این گونه رفتار برانکو است. امسال نوبت مسلمان است که برانکو این بازیکن شایسته را کنار گذاشته است. مهدی طارمی هم می توانست برانکو حفظ کند اما خیلی راحت با جدایی اش موافقت کرد. اگر برانکو قصد ندارد از مسلمان استفاده کند چرا او را در لیست ۱۸ نفره قرار می دهد.

قهرمانی پرسپولیس با باخت در دربی به مذاق هواداران خوش نمی آید

پیشکسوت پرسپولیس بیان کرد: پرسپولیس با کسب یک امتیاز دیگر قهرمان لیگ برتر می شود اما این قهرمانی به علت باخت در دربی به مذاق هواداران خوش نمی آید. زمانی علی پروین می گفت که جام قهرمانی را از دست بدهیم اما حداقل دربی را ببریم چرا که برد در این بازی برای هواداران مهم است.

او درباره اصرار برانکو به استفاده از ربیع خواه تصریح کرد: ربیع خواه عملکرد خوبی در دربی نداشت و بازیکنی که شرایط  شهرآورد را درک می کند باید در این بازی در ترکیب اصلی قرار می گرفت. در هیچ جای دنیا، مربی ۲ هافبک دفاعی خود را در یک بازی حساس و مهم تعویض نمی کند.

بازیکنان با شرافت بازی می کنند

فنونی زاده درباره  باخت مصلحتی پرسپولیس گفت: بازیکنان با شرافت بازی می کنند و به توصیه های مسئولان توجهی نمی کنند. پرسپولیس نیازی به برد این بازی نداشت  و با یک تساوی هم می توانست قهرمانی خود در لیگ برتر را قطعی کند اما در نهایت نتیجه این بازی را واگذار کرد. به هر حال باخت مصلحتی پرسپولیس صحت ندارد.

شاید رئیس فیفا از دادن میزبانی به نمایندگان ما در آسیا منصرف شود

پیشکسوت پرسپولیس درباره حضور اینفانتینیو در دربی ۸۶ بیان کرد: در صحنه ای که  اشیایی به داخل زمین پرتاب شد رئیس فیفا سرش را به نشانه تاسف تکان داد که اقدام برخی از هواداران درست نبود. به هر حال اگر آن صحنه رخ نمی داد شاید موضوع میزبانی نمایندگان ما برابر عربستانی ها درست می شد اما شایدرئیس فیفا با این اقدام هواداران از اهدای میزبانی به تیم های ما در آسیا منصرف شد.

او اظهار کرد: بازیکنان پرسپولیس در حد و اندازه های خود در دربی پایتخت نبودند اما زمانی که محرمی به بازی آمد شرایط بازی به نفع این تیم تغییر یافت.

فنونی زاده در پایان خاطر نشان کرد: شکست در دربی بر روحیه بازیکنان تاثیرگذار است اما آنها باید تمرکزشان را برای بازی های لیگ قهرمانان آسیا بگذارند تا در این رقابتها موفق شوند.