وزیر ورزش: اینفانتینو مشکل میزبانی تیم های ایرانی را حل می کند

به گزارش اسکای۳، مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان در حاشیه دیدار با جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) با اشاره به گفتگو با وی در خصوص چند محور ورزشی گفت: در زمینه حمایت برای گسترش فوتبال ایران و اعزام مدرسان مختلف و نیز حضور مربیان و مدیران فوتبال ایران در جلسات و همایش های فیفا تبادل نظر داشتیم.

*** با توجه به پنج ستاره بودن فدراسیون فوتبال ایران، فیفا باید از موفقیت های کشورمان حمایت کند.
سلطانی فر در خصوص فوتبال بانوان ایران گفت: در مورد گسترش فوتبال بانوان ایران، اینفانتینو ابراز رضایت کرد؛ چرا که تعدادی از بانوان ایرانی در ایران فعالیت می کنند.
وی درباره میزبانی تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا خاطرنشان کرد: اعلام کردیم ایران کشور امنی است؛ چون بسیاری از کشورهای منطقه که درگیر جنگ هستند برای بازی، ایران را به عنوان میزبان انتخاب می کنند و ایران به جز داشتن زیرساخت های مهم، کشور امنی نیز است.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: این نگاه فیفا که سیاست، دخالتی در ورزش ندارد باید کنفدراسیون فوتبال آسیا هم داشته باشد و رئیس فیفا در این خصوص صحبت خواهد کرد و از دوره آینده، ما میزبان بازی های خودمان هستیم و اینفانتینو موافق و پیگیر مشکل میزبانی است تا حل شود.
سلطانی فر با اشاره به سفر کوتاه رئیس فدراسیون جهانی فوتبال به ایران و تماشای او از مسابقه دربی پایتخت گفت: دستاوردهای زیادی از این سفر به دست آوردیم و تعامل خوبی در این خصوص انجام شده است.
وی با بیان این که رئیس فدراسیون جهانی فوتبال از او برای حضور در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه دعوت کرده است، افزود: گمان کنم این دعوت از رئیس جمهور هم در دیدار با او صورت گیرد.