پیراهن شماره ۷ علی پروین برای همیشه بایگانی می‌شود

به گزارش اسکای۳، هما‌ن‌طور که می‌دانید پیراهن شماره ۳ پائولو مالدینی بعد از ۲۵ سال حضور او در باشگاه میلان پس از بازنشستگی او در سال ۲۰۰۹ بایگانی شد.گفته می‌شود فقط در صورتی شماره ۳ آث‌میلان از بایگانی درمی‌آید که یکی از پسران مالدینی بخواهد آن را بپوشد.پیراهن شماره ۶ آث‌میلان نیز به خاطر فرانکو باره‌سی که ۲۰ سال در این باشگاه فعالیت کرد، بایگانی شد. همین‌طور می‌توان به پیراهن شماره ۴ اینترمیلان اشاره کرد که بر تن خاویر زانتی بود؛ مدافع – هافبک آرژانتینی ۱۹ فصل در اینتر حضور داشت و ۶۱۵ دقیقه بازی کرد. شماره ۴ او نیز برای همیشه بایگانی شد. به جز این بازیکن باید به پیراهن شماره ۱۰ مارادونا در ناپولی، پیراهن شماره ۱۴ یوهان کرویف در آژاکس، شماره ۶ بابی مور مدافع افسانه‌ای انگلستان در وستهم و… اشاره کرد. حال چه شد که به یاد بایگانی پیراهن‌ها افتادیم، مربوط به خبری است که پس از بازی سپاهان اصفهان به گوش رسید که پیراهن شماره ۷ علی پروین در پرسپولیس برای همیشه بایگانی می‌شود!

چند سالی است که این حرف شنیده می‌شود اما به مرحله عمل نمی‌رسد. ظاهراً حمیدرضا گرشاسبیتصمیم گرفته با مشورت افشین پیروانی سرپرست تیم و سایر دوستان بالاخره اقدام کرده و پیراهن خاطره‌انگیز و شماره ۷ اسطوره پرسپولیس را بایگانی ‌‌کند.

البته فصل گذشته سروش رفیعی در حالی پیراهن شماره ۷ را پوشید که علی پروین چندان راضی به این امر نبود. اسطوره پرسپولیسی‌ها در محافل خصوصی نارضایتی خود را بابت این موضوع اعلام می‌کرد اما در رسانه‌ها چیزی نمی‌گفت.

با این وجود شماره ۷ علی پروین نزد بازیکنان پرسپولیس هم خیلی‌ خریداری ندارد! چرا؟

دلیل آن به سرنوشت کسانی برمی‌گردد که پیراهن شماره ۷ را در سال‌های گذشته بر تن کرده‌اند؛ از کوروش لرستانی و حامد کاویانپور بگیرید تا حتی محمد پسر علی پروین که همگی به شکلی عجیب و غریب از فوتبال محو شدند!

حال به نظر می‌رسد باشگاه پرسپولیس تصمیم درستی برای بایگانی کردن پیراهن شماره ۷ علی پروین گرفته باشد؛ تصمیمی که می‌تواند رضایت اسطوره را نیز جلب کند.